PenkiBibliotekaNaujienos
LEILA SLIMANI: Lopšinė
Jauna šeima, muzikos prodiuseris Polis ir advokatė Miriam, gimus sūnui, nusprendžia pasamdyti auklę, kad Miriam galėtų tęsti savo karjerą. Jiedu surengia rimtą atranką ir randa auklę Luizą - ji pasirodo esanti atsidavusi savo darbui, net pranokstanti jų lūkesčius.     
Vis dėlto tarp šeimos ir auklės ima rastis įtampa. Šiuo žmones sieja ir prieraišumas, ir pavydas, ir neapykanta, o jų santykiai verčia klausti: ar galima vienu metu daug dirbti ir auginti vaikus?     
Ar darbdavys gali nejausti, kad jis yra viršesnis samdydamas darbuotoją? Ar auklė, matydama šeimos sėkmę, nejaučia, kad jai užkirstas kelias į jos pačios laimę? Tris suaugusiuosius, kuriuos į vieną vietą suvedė gyvenimas, netikėtai susieja mirties ženklas...    
    
"Lopšinė" - tai virtuoziška, daugelio šalių skaitytojus sužavėjusi istorija, kuri, nepaisant sukrečiančios temos, perskaitoma vienu prisėdimu.    


ALBERTAS KAZLAUSKAS: Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferija
Knyga „Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferija" kviečia susipažinti su įdomiausiais faktais ir lankytinomis vietomis Naujininkuose, Lazdynuose, Žirmūnuose, Paneriuose bei kitose nuo miesto centro atitolusiose vietose.     
    
Šis leidinys "Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją" pirmiausia skirtas vilniečiui ar miesto svečiui, kuris Lietuvos sostinę nori pažinti ne tik per senamiesčio prizmę.     
    
Knygą "Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją" sudaro 11 maršrutų su žemėlapiais, išsamiais objektų aprašymais, didelio formato istorinėmis nuotraukomis ir vertinga archyvine medžiaga.

IRENA VAITVILAITĖ: Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių
Pirmas nuoseklus kultūrinis vadovas po daugiakonfesinį ir daugiatautį Vilnių. Nuolat pabrėžiama, kad Vilniuje sugyveno krikščionybė, judaizmas ir islamas, tačiau ne tik tai, bet ir ilgalaikė Rytų ir Vakarų, arba graikų ir lotynų, krikščioniškųjų tradicijų kaimynystė Lietuvos sostinėje yra išskirtinė Europoje. Knygoje kalbama apie Rytų ir Vakarų krikščionybės palikimą ir dabartį Vilniuje, suprantamai atskleidžiamos ir susiejamos su šių dienų patirtimi pamirštos arba dabarties kasdienybei tolimos kultūros vertybių prasmės.

EVELINA DACIŪTĖ: Meškių istorijos. Medaus mainai
Meškių gyvenimas – margas kaip Didžioji giria, kurioje jie įsikūrę. Vienam iš knygos veikėjų gimsta broils,, kita užsinori to, kas jai nepriklauso, trečias dalydamasis su kitais ir pats maloniai nustebinamas, o išmintingam senam meškiui mažieji atveria duris į draugystės pasaulį. Knygos “Meškių istorijos. Madaus mainai” pasakojimus surašė Evelina Daciūtė, iliustracijas nupiešė Rasa Kaper.     
Kaip gyventi, kai gauni, ko labia norėjai, bet tai nedžiugina? Ką įgyji dalydamasis? Ko moko draugystė? Meškiams, kaip ir tau, kyla daugybė klausimų. Ieškokime atsakymų kartu! Kviečiame į Didžiąją girią – meškių namus.    


EVELINA DACIŪTĖ: Laimė yra lapė
Kartą viename dideliame mieste gyveno berniukas. Jis turėjo tėtį, mamą ir namelį medyje. Vieną dieną Povilo gyvenime atsirado lapė. O kai tavo gyvenime atsiranda lapė - lauk visko.    
Jautri rašytojos Evelinos Daciūtės parašyta ir dailininkės Aušros Kiudulaitės iliustruota istorija pasakoja apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie tai, kas svarbu kiekvienam - dideliam ir mažam. Apie laimę.    


EKSPONATAI: 2009-2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigakštystės valdovų rūmai
Šiame parodos kataloge publikuojamos Valdovų rūmams 2009-2015 metų laikotarpiu dovanotos ir įsigytos vertybės. Meno kūriniai, apimantys gobelenus, tapybą, grafiką, kartografiją, senuosius spaudinius ir rankraščius, pinigus ir kitus kūrinius, yra ne tik išsamiai pristatomi, bet ir pateikiamos ryškios, vertę leidžiančios suprasti nuotraukos.

Knygų leidyba pasaulyje
Šiame leidinyje pamėginta apžvelgti knygų leidybos pasaulyje istoriją ir dabartį. Pirmiausia ji turėtų būti paranki aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems su knygų rinka susijusias disciplinas, taip pat visiems leidėjams ir knygų prekybininkams.

Autorių teisės mokslo komunikacijoje
Lietuvos mokslininkų kūrinių, publikuojamų valstybės remiamuose moksliniuose žurnaluose, teisinės intelektinės nuosavybės apsauga.     
Šios monografijos tyrimo objektas apibrėžiamas mokslininkų tarpusavio komunikacija (komunikacija „mokslininkas-mokslininkui“). Monografijos naujumą rodo mokslinio tyrimo kreiptis tirti kintančios mokslo komunikacijos poreikius, analizuoti Lietuvoje besiformuojančią prieigą prie e. mokslo kūrinių. Monografijos aktualumas siejamas su mokslo komunikacijos kaitos Lietuvoje ir ją užtikrinančio bei jos kryptis skatinančio teisinio reguliavimo vertinimu, jo svarbos įžvalgomis.

„Kaip įgalinti" - Dr. Mantas Tvarijonavičius
Knyga apie vieną didžiausių iššūkių kiekvieno vadovo darbe – kaip uždegti savo darbuotojus, paskatinti juos veikti dar daugiau ir geriau. Ji išsiskiria originalia konstrukcija: tyrimų rezultatai, teoriniai apibendrinimai organiškai persipina su praktiniais vadovavimo pavyzdžiais, kuriuos pateikia realūs įvardinti vadovai.    
Knygos autorius dr. Mantas Tvarijonavičius (EuroPsy) yra „OVC Consulting" partneris ir „OnTrack International" asocijuotas konsultantas Lietuvoje. Nuo 2003 m. dirba mokymų ir organizacijų konsultavimo srityje, veda seminarus ir individualiai konsultuoja vadovavimo, lyderystės, asmeninio efektyvumo bei personalo valdymo srityse.

Populiarioji psichologija
Išsamus asmenybės tobulinimo kursas    
    
Ši knyga – tai proto akrobatika. Jos pradžia – tai pabaiga, ir atvirkščiai. Netikėta? Taip, pripažintas minčių skaitytojas ir psichologinės manipuliacijos žinovas Henrikas Feksėjus mėgsta stebinti. Nepaisant solidžios knygos apimties, jos skaitymas – tarsi šuolis tramplinu į mažai ištyrinėtas proto gelmes. Autorius įtaigiai demonstruoja, kokios elastingos žmogaus smegenys ir kokių fantastiškų rezultatų galime pasiekti padedami paprasčiausių treniruočių.    
    
Sužinokite, kaip tapti savimi. Tik dar geresniu.    


Cecil Beaton: Portraits and Profiles
Cecil Beaton: Portraits and Profiles combines Beaton’s photographic and pen portraits. Beaton’s portraits offer insight, beauty, witty observations and a fascinating glimpse into his world. His images often flattered but his diaries and journals didn’t necessarily follow suit and he was described by Jean Cocteau as ‘Malice in Wonderland’.