PenkiBibliotekaNaujienos
Gaja Guna Eklė: Brolis, kurio nereikėjo.
„Turėsi brolį!“ – devynmečiam Gvidui vieną dieną praneša tėvai. Jie, neatsiklausę sūnaus, nusprendžia įsivaikinti tokio pat amžiaus berniuką Tomą iš vaikų namų.    
Gvidui skaudu ir pikta, kad nei mama, nei tėtis su juo nepasitarė, berniukas nesupranta, kodėl tėvams neužtenka jo vieno. Priešindamasis tokiam tėvų poelgiui, jis ryžtasi padaryti viską, kad tik Tomas netaptų jų šeimos nariu.    
2017/11/29

Indrė Valantinaitė: Trumpametražiai
Stilinga ir elegantiška Indrės Valantinaitės poezija įtraukia į kasdienį, bet nekasdienišką moters ir jos išgyvenimų pasaulį. Šie išgyvenimai – tarsi krištole sustingdytos istorijos, per kurias atsiskleidžia intensyviausi jausmai: meilė, baimė, nerimas, viltis. Jie spalvingi ir įspūdingi. Lyg maži kino filmai, turintys savo siužetus, pristatantys savo herojus. Užbaigęs vieną, nori akimirką patylėti. Ir tik tada gali imtis kito. Ši knyga tiks akimirkai prie kavos, dešimčiai minučių laukiant draugo ir ilgam rudens vakarui, susisupus plede. Net jei manote, kad poezija – ne jums, trečioji TV laidų vedėjos, dainininkės I. Valantinaitės knyga „Trumpametražiai“ gali būti kaip tik jums.    
2017/11/09

MIGLĖ ANUŠAUSKAITĖ: DR. KVADRATAS. Greimas ir jo semiotika.
Naujas Miglės Anušauskaitės komiksas suaugusiesiems!     
Miglės Anušauskaitės komiksas pasakoja vieno žmogaus gyvenimo istoriją: nuo vaikystės Kupiškyje iki mokslų Kaune, per II pasaulinio karo baisumus, pro Aleksandriją iki Prancūzijos. Šis žmogus – tai pasaulinio garso mokslininkas, semiotikas Algirdas Julius Greimas, sukūręs naują metodą analizuoti kultūros reiškinius, visą gyvenimą kėlęs prasmės klausimą. Autorė į grafinį pasakojimą žaismingai įterpia semiotikos teoriją, filosofijos sroves ir patarimus, kaip atrodyti protingai. Tai labai svarbi ir įdomi istorija, skirta įvairaus amžiaus skaitytojams!    
2017/11/08

Žurnalas: "Detektor Internationals" Sep/Oct
DEEP LEARNING AND OTHER HOT TRENDS    
In recent years terrorist activity in London, Brussels, Paris, Barcelona, Berlin, Copenhagen and Stockholm has played an important part in making security and safety in society a political and public high priority issue.    
The increasing violence and crimes conducted by more or less organised gangs has also played a role. These are all factors that create frustration and serve as fuel for loud public demand for more police officers, but rationalisation through use of modern security technology is more likely to get return on the investments.     


LEILA SLIMANI: Lopšinė
Jauna šeima, muzikos prodiuseris Polis ir advokatė Miriam, gimus sūnui, nusprendžia pasamdyti auklę, kad Miriam galėtų tęsti savo karjerą. Jiedu surengia rimtą atranką ir randa auklę Luizą - ji pasirodo esanti atsidavusi savo darbui, net pranokstanti jų lūkesčius.     
Vis dėlto tarp šeimos ir auklės ima rastis įtampa. Šiuo žmones sieja ir prieraišumas, ir pavydas, ir neapykanta, o jų santykiai verčia klausti: ar galima vienu metu daug dirbti ir auginti vaikus?     
Ar darbdavys gali nejausti, kad jis yra viršesnis samdydamas darbuotoją? Ar auklė, matydama šeimos sėkmę, nejaučia, kad jai užkirstas kelias į jos pačios laimę? Tris suaugusiuosius, kuriuos į vieną vietą suvedė gyvenimas, netikėtai susieja mirties ženklas...    
    
"Lopšinė" - tai virtuoziška, daugelio šalių skaitytojus sužavėjusi istorija, kuri, nepaisant sukrečiančios temos, perskaitoma vienu prisėdimu.    


ALBERTAS KAZLAUSKAS: Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferija
Knyga „Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferija" kviečia susipažinti su įdomiausiais faktais ir lankytinomis vietomis Naujininkuose, Lazdynuose, Žirmūnuose, Paneriuose bei kitose nuo miesto centro atitolusiose vietose.     
    
Šis leidinys "Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją" pirmiausia skirtas vilniečiui ar miesto svečiui, kuris Lietuvos sostinę nori pažinti ne tik per senamiesčio prizmę.     
    
Knygą "Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją" sudaro 11 maršrutų su žemėlapiais, išsamiais objektų aprašymais, didelio formato istorinėmis nuotraukomis ir vertinga archyvine medžiaga.

IRENA VAITVILAITĖ: Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių
Pirmas nuoseklus kultūrinis vadovas po daugiakonfesinį ir daugiatautį Vilnių. Nuolat pabrėžiama, kad Vilniuje sugyveno krikščionybė, judaizmas ir islamas, tačiau ne tik tai, bet ir ilgalaikė Rytų ir Vakarų, arba graikų ir lotynų, krikščioniškųjų tradicijų kaimynystė Lietuvos sostinėje yra išskirtinė Europoje. Knygoje kalbama apie Rytų ir Vakarų krikščionybės palikimą ir dabartį Vilniuje, suprantamai atskleidžiamos ir susiejamos su šių dienų patirtimi pamirštos arba dabarties kasdienybei tolimos kultūros vertybių prasmės.

EVELINA DACIŪTĖ: Meškių istorijos. Medaus mainai
Meškių gyvenimas – margas kaip Didžioji giria, kurioje jie įsikūrę. Vienam iš knygos veikėjų gimsta broils,, kita užsinori to, kas jai nepriklauso, trečias dalydamasis su kitais ir pats maloniai nustebinamas, o išmintingam senam meškiui mažieji atveria duris į draugystės pasaulį. Knygos “Meškių istorijos. Madaus mainai” pasakojimus surašė Evelina Daciūtė, iliustracijas nupiešė Rasa Kaper.     
Kaip gyventi, kai gauni, ko labia norėjai, bet tai nedžiugina? Ką įgyji dalydamasis? Ko moko draugystė? Meškiams, kaip ir tau, kyla daugybė klausimų. Ieškokime atsakymų kartu! Kviečiame į Didžiąją girią – meškių namus.    


EKSPONATAI: 2009-2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigakštystės valdovų rūmai
Šiame parodos kataloge publikuojamos Valdovų rūmams 2009-2015 metų laikotarpiu dovanotos ir įsigytos vertybės. Meno kūriniai, apimantys gobelenus, tapybą, grafiką, kartografiją, senuosius spaudinius ir rankraščius, pinigus ir kitus kūrinius, yra ne tik išsamiai pristatomi, bet ir pateikiamos ryškios, vertę leidžiančios suprasti nuotraukos.

Knygų leidyba pasaulyje
Šiame leidinyje pamėginta apžvelgti knygų leidybos pasaulyje istoriją ir dabartį. Pirmiausia ji turėtų būti paranki aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems su knygų rinka susijusias disciplinas, taip pat visiems leidėjams ir knygų prekybininkams.

Autorių teisės mokslo komunikacijoje
Lietuvos mokslininkų kūrinių, publikuojamų valstybės remiamuose moksliniuose žurnaluose, teisinės intelektinės nuosavybės apsauga.     
Šios monografijos tyrimo objektas apibrėžiamas mokslininkų tarpusavio komunikacija (komunikacija „mokslininkas-mokslininkui“). Monografijos naujumą rodo mokslinio tyrimo kreiptis tirti kintančios mokslo komunikacijos poreikius, analizuoti Lietuvoje besiformuojančią prieigą prie e. mokslo kūrinių. Monografijos aktualumas siejamas su mokslo komunikacijos kaitos Lietuvoje ir ją užtikrinančio bei jos kryptis skatinančio teisinio reguliavimo vertinimu, jo svarbos įžvalgomis.

„Kaip įgalinti" - Dr. Mantas Tvarijonavičius
Knyga apie vieną didžiausių iššūkių kiekvieno vadovo darbe – kaip uždegti savo darbuotojus, paskatinti juos veikti dar daugiau ir geriau. Ji išsiskiria originalia konstrukcija: tyrimų rezultatai, teoriniai apibendrinimai organiškai persipina su praktiniais vadovavimo pavyzdžiais, kuriuos pateikia realūs įvardinti vadovai.    
Knygos autorius dr. Mantas Tvarijonavičius (EuroPsy) yra „OVC Consulting" partneris ir „OnTrack International" asocijuotas konsultantas Lietuvoje. Nuo 2003 m. dirba mokymų ir organizacijų konsultavimo srityje, veda seminarus ir individualiai konsultuoja vadovavimo, lyderystės, asmeninio efektyvumo bei personalo valdymo srityse.

Populiarioji psichologija
Išsamus asmenybės tobulinimo kursas    
    
Ši knyga – tai proto akrobatika. Jos pradžia – tai pabaiga, ir atvirkščiai. Netikėta? Taip, pripažintas minčių skaitytojas ir psichologinės manipuliacijos žinovas Henrikas Feksėjus mėgsta stebinti. Nepaisant solidžios knygos apimties, jos skaitymas – tarsi šuolis tramplinu į mažai ištyrinėtas proto gelmes. Autorius įtaigiai demonstruoja, kokios elastingos žmogaus smegenys ir kokių fantastiškų rezultatų galime pasiekti padedami paprasčiausių treniruočių.    
    
Sužinokite, kaip tapti savimi. Tik dar geresniu.    


Cecil Beaton: Portraits and Profiles
Cecil Beaton: Portraits and Profiles combines Beaton’s photographic and pen portraits. Beaton’s portraits offer insight, beauty, witty observations and a fascinating glimpse into his world. His images often flattered but his diaries and journals didn’t necessarily follow suit and he was described by Jean Cocteau as ‘Malice in Wonderland’.